Wiaty garażowe
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09

Wiata garażowa z pomieszczeniem gospodarczym

Wiata garażowa z pomieszczeniem gospodarczym

 

Wiata garażowa z pomieszczeniem gospodarczym jest niezwykle funkcjonalną konstrukcją typu: 2 w 1. Posiada nie tylko zadaszenie, do wykorzystania jako miejsce parkingowe, ale również pomieszczenie gospodarcze. Mogące służyć jako wygodny schowek np.: na narzędzia, meble ogrodowe lub też inne sprzęty.

Wiata garażowa gospodarcza jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają garażu, a chcą ochronić swoje auto przed słońcem czy jakimikolwiek innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Budowa wiaty garażowej jest zdecydowanie mniej kosztowna niż wybudowanie garażu murowanego oraz daje wiele możliwości. Można ją w każdej chwili powiększyć czy nawet rozbudować. Zadaszona powierzchnia jest również idealnym miejscem do organizacji przyjęć w ogrodzie, jeśli nie dysponujemy np.: altaną ogrodową. Sprawdzi się także jako wiata na drewno.

 

Jakie należy spełnić wymogi formalne przy budowie wiaty garażowej z pomieszczeniem gospodarczym?

 

Prawo budowlane jasno stanowi, że aby zbudować budynek, najpierw należy zdobyć pozwolenie na jego wybudowanie. Jednak w przypadku wiaty garażowej sytuacja jest nieco inna. W świetle prawa, wiata garażowa jest budowlą, a nie budynkiem. Dlatego pozwolenie na budowę wiaty nie zawsze jest konieczne, w przeciwieństwie do budowy garażu murowanego.

Pozwolenia na budowę wiaty garażowej są zależne od jej powierzchni zabudowy. Jeżeli jej wymiary nie przekraczają 50m2, to wystarczy tylko zgłosić sam zamiar wybudowania wiaty do właściwego urzędu miasta lub starostwa powiatowego. W zgłoszeniu takim należy podać rodzaj wiaty, sposób jej wykonania oraz termin rozpoczęcia prac budowlanych. Najważniejszym dokumentem, który należy dołączyć do zgłoszenia, jest także mapka, na której trzeba oznaczyć miejsce wiaty oraz oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością i jej zarządzania. Co ważne, urzędnik może poprosić też o dołączenie do całej dokumentacji projektu wiaty garażowej gospodarczej, ale nie jest to też konieczne.

Do urzędu należy się zgłosić, co najmniej na 30 dni przed przystąpieniem do prac budowy wiaty. A jeżeli po tym czasie urząd nie pokrzyżuje naszych planów, można rozpocząć budowę.

Inaczej sytuacja wygląda, jeżeli wiata garażowa będzie miała powierzchnię, która  przekracza 50m2. Wtedy należy wystąpić do Starostwa Powiatowego z właściwym wnioskiem o pozwolenie na budowę takiej wiaty. Do wniosku należy dołączyć wiele dokumentów (projekt wiaty garażowej wykonany przez osobę z uprawnieniami budowlanymi, sporządzony w czterech egzemplarzach, zaopatrzony w odpowiednie uzgodnienia, opinie i zaświadczenia, oświadczenie o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane oraz aktualną decyzję o warunkach zabudowy). Po otrzymaniu pozwolenia budowa wiaty garażowej dopiero wtedy może zostać rozpoczęta.

Bardzo ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, to miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.

 

Jaki projekt wiaty garażowej z pomieszczeniem gospodarczym wybrać?

 

Zbudowanie wiaty garażowej mającej całkowita powierzchnię do 50m2 zwalnia z konieczności posiadania profesjonalnego projektu budowlanego wiaty. Jednak sam projekt jest niezwykle pomocny i przydatny, pod warunkiem, że budowana wiata garażowa ma być bezpieczna oraz funkcjonalna.

Sam projekt wiaty garażowej można zamówić w biurze projektowym domów lub można kupić go na stronie internetowej, gdzie z łatwością można znaleźć bardzo dużo modeli i wzorów wiat wykonanych przy użyciu najnowszych metod technologicznych.

Wiata garażowa ma lekką konstrukcję, najczęściej drewnianą, wyposażoną w małą ilość elementów. Dzięki temu szybko oraz tanio na naszym terenie lub w ogrodzie może stanąć solidna wiata garażowa drewniana. Projekt wiaty garażowej zakłada wykonanie dużej powierzchni dachu położonego na stabilnych filarach. Dzięki takiej konstrukcji, drewniane wiaty na samochód będą świetnie chroniły pojazd przed palącym słońcem, deszczem czy śniegiem. Ponadto, wiata samochodowa w takiej wersji  będzie najtańszym rozwiązaniem, w porównaniu do budowy garażu murowanego czy wiaty z drewna, wyposażonej w zabudowane ściany.

Wiele projektów wiat garażowych zakłada także bardziej unowocześnione rozwiązania. Wiata garażowa może być połączona z pomieszczeniem gospodarczym, w którym możemy schować kosiarki, sprzęty ogrodowe, rowery czy meble ogrodowe. Możemy też zastanowić się nad wiatą z drewna, przy której zaprojektowane zostaną domki narzędziowe. Są one niezwykle przydatne, zwłaszcza jeśli wykonujemy jakieś prace w ogrodzie oraz posiadamy wiele różnych narzędzi narzędzi, n a które trudno jest znaleźć miejsce.

Dostępne są jeszcze inne, bardzo oryginalne rozwiązania wiat garażowych. Otóż możemy zdecydować się na projekt, gdzie wiata garażowa będzie połączona z częścią rekreacyjną. Wtedy projekt wiaty garażowej może zawierać miejsce na taras z kominkiem, a nawet pomieszczenia mieszkalne (oprócz pomieszczenia gospodarczego). Powierzchnia takiej wiaty jest dużo większa, jednak dzięki temu zyskujemy zarówno dodatkowe miejsce dla nas samych, jak i dla naszego samochodu. Co więcej, jeśli wiata garażowa jest z pomieszczeniem gospodarczym czy też jest wzbogacona o domki narzędziowe, mamy pełen komfort, że w jednym miejscu możemy wszystko schować.

 

Wiata na samochód z pomieszczeniem gospodarczym

 

Nowoczesne projekty wiat garażowych dają nieograniczone możliwości. Możemy zdecydować się na połączenia wiaty z pomieszczeniem gospodarczym.

Wiata z pomieszczeniem gospodarczym stwarza możliwość schowania zarówno samego samochodu, jak i sprzętu, który używamy do pracy w ogródku, szklarnii czy garażu. Pomieszczenie to można wykorzystać również jako miejsce, gdzie przechowujemy nasze meble ogrodowe. Rozmiar budynku gospodarczego połączonego z wiatą garażową nie musi być bardzo duży. Nawet niewielkie pomieszczenie będzie niezwykle przydatne i pomocne.

Niektóre wiaty z pomieszczeniem gospodarczym mają wygląd standardowych garaży. Oprócz tego, że boki pomieszczenia gospodarczego z każdej strony mają wypełnienie z drewna lub innego materiału, to cała wiata również ma ściany, a czasami nawet wyposażona jest w bramy garażowe.

 

Zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z bogata oferta naszej firmy. Do budowy wiat garażowych z pomieszczeniem gospodarczym używamy materiałów i tworzyw najwyższej jakości. Nasze wiaty z pomieszczeniem gospodarczym wyróżnia nie tylko niezwykła estetyka i ładny wygląd, ale również wysoka wytrzymałość, lekkość i odporność. Ponadto, nasza oferta jest na tyle szeroka, że bez problemu będą mogli Państwo dopasować odpowiedni model wiaty do swoich oczekiwań oraz predyspozycji finansowych. Dodatkowo, nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji, którzy chętnie pomogą również przy wyborze wiaty garażowej. Co więcej, nasi fachowcy od montażu pomogą również postawić wiatę w wyznaczonym przez Państwa miejscu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

 

MONTAŻ WIATY GARAŻOWEJ CARPORT PLANET

Zobacz film z montażu wiaty garażowej przyściennej wykonany przez naszą firmową ekipę. Produkujemy wiaty wolnostojące, przyścienne, przydomowe.  Jako dodatki oferujemy zabudowy boczne żaluzjowe regulowane lub stałe, systemy orynnowania, najlepsze pokrycia dachów z poliwęglanów, w standardzie stosujemy okucia i podstawy słupków ze stali kwasoodpornej klasy A4. Zadaszenia wykonujemy na wymiar, wyslij zapytanie a otrzymasz od nas bezpłatną ofertę i wizualizację / projekt wiaty garażowej.


Montaż wiaty garażowej- Carport Planet wiata na samochód

carport planet

Wiata garażowa z pomieszczeniem gospodarczym

Wiata garażowa z pomieszczeniem gospodarczym

 

SKLEP ONLINE – WIATY GARAŻOWE

wiata garażowa z pomieszczeniem gospodarczym

projekt - wycena - dostawa - montaż

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wiat garażowych drewnianych. Produkujemy wiaty garażowe z drewna, które wyróżnia jakość wykonania, wytrzymałość elementów konstrukcyjnych z drewna klejonego i estetyka. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór różnego rodzaju wiat garażowych. Nasze wiaty garażowe możemy z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Nasi doradcy techniczni, chętnie pomogą w wybraniu / zaprojektowaniu odpowiedniej wiaty garażowej dopasowanej idealnie do Państwa przestrzeni / otoczenia. Wiatę garażową dostarczymy w dowolne miejsce w Polce lub za granicą a nasi montażyści posiadający wieloletnie doświadczenie szybko i sprawnie wykonają instalację. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!

Wiata garażowa Carport Planet
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09
ul. Kartuska 214/218, 80-122 Gdańsk