Wiaty garażowe
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09

Projekt wiata garażowa

Wiata garażowa – projekt

 

Projekt wiaty garażowej składa się z lekkiej konstrukcji, dzięki której można ją zbudować w krótkim czasie. Co więcej, wiata garażowa jest na pewno dużo tańsza od murowanej opcji garażowej. Jest to świetne rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą ochronić swoje pojazdy za niską cenę przed mało przyjaznymi dla samochodu opadami deszczu czy śniegu. Zaletą wiaty garażowej jest niewątpliwie to, że można szybko i łatwo zaparkować w niej swój samochód, bez konieczności otwierania i tracenia czasu na otwieranie bramy garażowej. Konstrukcja wiaty garażowej wyposażona jest w rozległy dach, który jest oparty na stabilnych i niezwykle wytrzymałych filarach. Wiata jest ażurowa, dlatego jej głównym zadaniem jest chronienie samochodu przed opadami atmosferycznymi czy też przed nadmiernym nasłonecznieniem. Na rynku jest dostępnych wiele wiat garażowych o prostej konstrukcji, które zawierają tylko jedno miejsce parkingowe, ale są też wiaty wyposażone w dodatkowe pomieszczenia gospodarcze czy nawet z częścią rekreacyjną (tarasem, kominkiem czy z pokojami gościnnymi).

 

Od czego zacząć zanim znajdziesz swoją idealną wiatę garażową?

 

Wiaty garażowe pełnią funkcję ochronną przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Chronią samochód przed mżawką, deszczem, śniegiem czy upalnym słońcem. Wiata garażowa nie powinna tylko ładnie wyglądać, ale powinna również być trwała i solidnie wykonana. Ważne jest, aby wybrana wiata doskonale komponowała się z przestrzenią, na której stoi i jej wygląd pasował do domu. Minusem jest jednak to, że im wiata jest wizualnie ładniejsza i ma oryginalny wygląd, to jej koszt jest również dużo wyższy.  Warto jednak zainwestować i postawić wiatę garażową wysokiej jakości, ponieważ tanie wiaty po bardzo krótkim czasie mogą stać się nieestetycznie i będą tylko “straszyć” swoim wyglądem. Wybierając wiatę garażową należy zwrócić uwagę na rozwiązania, które mogą być tożsame z jakością i samą ceną. Bardzo ważnym elementem jest także to, żeby materiały, z których wykonana jest cała konstrukcja wiaty garażowej była odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne oraz aby nie wymagała zbyt częstych zabiegów np.: konserwatorskich.

 

Jaka jest cena wiaty garażowej?

 

Odpowiedź na tego typu pytanie jest dość trudna i niejednoznaczna. Dlaczego? Ponieważ wiele zależy od tego jaki model wiaty garażowej zostanie wybrany. Na rynku obecnie jest bardzo duży wybór różnych modeli wiat garażowych i dopiero po podjęciu ostatecznej decyzji i wybraniu konkretnego projektu można ocenić mniej więcej koszt budowy wiaty garażowej. W zależności od potrzeb, czasu czy nawet samych umiejętności budowlanych można kupić gotowy projektwiaty garażowej razem z montażem lub też osobno kupić tylko projekt wiaty i samemu postawić albo wynająć ekipę montażową.

Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wiaty garażowe z projektem do samodzielnego montażu z prefabrykatów. Jest to najlepsze rozwiązanie w zasadzie dla każdego, kto posiada dużo wolnego czasu i ma umiejętności budowlane. W ten prosty sposób można uniknąć dodatkowych kosztów, które wiążą się z wynajęciem fachowej ekipy montażowej.

Najtańsze projekty wiaty garażowej to te wykonane z drewna i można je kupić już za około 2 tysiące złotych. To jednak najbardziej podstawowe i najprostsze konstrukcje wiaty, które nie do każdego mogą trafić. Projekty wiat garażowych tych najlepiej sprzedających się kosztują już nieco więcej, bo tu ceny zaczynają się już od kwoty 8 tysięcy złotych. Oczywiście to nie są wszystkie koszty, bo całościowo budowa wiaty to nie tylko koszt materiałów czy samej robocizny, ale również koszt wybudowania fundamentów (podstawy wiaty) oraz pracy ekipy. Dlatego cena takiej wiaty może być dużo wyższa niż zakładaliśmy na samym początku.

 

Projekt wiaty garażowej i sprawy formalne

 

Po wybraniu idealnego dla siebie projektu wiaty garażowej należy zająć się sprawami formalnymi. Obecnie samo załatwianie spraw “papierkowych” nie wymaga zbyt wiele czasu. Wraz z dniem 28 czerwca 2015 roku weszła w życie nowelizacja prawa budowlanego, która bardzo skraca lub całkowicie eliminuje procedure urzędową w przypadku wiat garażowych. Jednak wszytko to też zależy od tego jaką powierzchnię ma mieć wiata.

I tu dzielimy wiaty na:

  • wiaty jednopoziomowe oraz  wiaty garażowe wolnostojące o powierzchni nieprzekraczającej 50 m 2;
  • wiaty garażowe powyżej 50 m 2.

Wiata do 50 m2

Żeby postawić taką wiatę wystarczy tylko zgłosić chęć budowy wiaty do Starostwa Powiatowego albo do Urzędu Miasta.

Zgodnie z artykułem 30 pkt. 2 zgłoszenie takie powinno zawierać:

  • rodzaj wiaty garażowej,
  • sposób, w jaki zostanie ona wykonana,
  • termin w jakim prace zostaną rozpoczęte.

Należy także załączyć oświadczenie o prawie do nieruchomości oraz do zarządzania nieruchomością w celach budowlanych. Opcjonalny jest także sam projekt wiaty garażowej, o który urzędnik może, ale nie musi poprosić. Ważna natomiast jest mapka, która będzie określała to gdzie wiata ma stanąć. Jeżeli w ciągu 30 dni nie otrzymamy pisemnego sprzeciwu z danego urzędu, można uznać je za zdobyliśmy pozwolenie na budowę wiaty garażowej i można rozpocząć prace budowlane.

 

Wiata powyżej 50 m2

 

W przypadku wiat garażowych powyżej 50 m2 sprawa jest bardziej skomplikowana.

Ze względu na zmiany prawne niezbędne jest dopełnienie formalności oraz złożenie odpowiednich dokumentów oraz zezwoleń. W takiej sytuacji należy wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Do takiego wniosku trzeba dołączyć oczywiście wiele niezbędnych dokumentów w tym:

  • Cztery egzemplarze projektu budowlanego uzupełnione o opinie, uzgodnienia, pozwolenia oraz dokumenty, które są wymagane przepisami szczególnymi. Ponadto, niezbędne jest również zaświadczenie, że projekt przygotowała osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia budowlane, czyli powinna ona figurować w liście izby samorządu zawodowego.
  • Aktualną decyzję o lokalnych warunkach zabudowy oraz zagospodarowania terenu.
  • Oświadczenie o tym, że posiada się prawo do dysponowania całą nieruchomością na cele budowlane.

Taki wniosek powinien zostać złożony przez Inwestora w Starostwie Powiatowym.

Jeżeli wszystko będzie w porządku i określone wymagania zostaną spełnione, starosta wyda decyzję o pozwoleniu na budowę w czasie do około 30 dni.

 

Wiata garażowa – tanie i bezpieczne przechowywanie auta

 

Ciekawa i oryginalna wiata na samochód może być świetną alternatywą dla klasycznego murowanego garażu. Jest ona bardzo ciekawym rozwiązaniem architektonicznym, które wygląda bardzo estetycznie oraz idealnie komponuje się z domem na posesji. Warto pamiętać również o tym, że wiata garażowa idealnie sprawdza się w warunkach zimowych. Dzięki niej nie mamy problemu z zamarzaniem szyb w samochodzie w okresie zimowym. Przechowywanie pojazdu pod wiatą garażową ma też dobry wpływ na jego karoserię, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Samochody w garażach murowanych znacznie szybciej ulegają korozji, natomiast te przechowywane pod wiatą nie są narażone na zbyt duże wahania temperatur. W wielu przypadkach dobudowa wiaty garażowej jest doskonałą alternatywą dla klasycznego murowanego garażu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Nasze wiaty garażowe wykonywane są z materiałów najwyższej jakości. Dlatego też, są trwałe, lekkie i niezwykle wytrzymałe. Posiadamy bogatą ofertę wiat, które dopasują Państwo do swoich wymagań oraz dopasują ją do budynków znajdujących się na Państwa terenie. Ponadto, możecie również Państwo liczyć na profesjonalną pomoc ze strony fachowców budowlanych i architektonicznych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

MONTAŻ WIATY GARAŻOWEJ CARPORT PLANET

Zobacz film z montażu wiaty garażowej przyściennej wykonany przez naszą firmową ekipę. Produkujemy wiaty wolnostojące, przyścienne, przydomowe.  Jako dodatki oferujemy zabudowy boczne żaluzjowe regulowane lub stałe, systemy orynnowania, najlepsze pokrycia dachów z poliwęglanów, w standardzie stosujemy okucia i podstawy słupków ze stali kwasoodpornej klasy A4. Zadaszenia wykonujemy na wymiar, wyslij zapytanie a otrzymasz od nas bezpłatną ofertę i wizualizację / projekt wiaty garażowej.


Montaż wiaty garażowej- Carport Planet wiata na samochód

carpoort planet

Wiata garażowa projekt

Projekt wiaty garażowej z wykorzystaniem zabudowy żaluzjowej regulowanej

 

SKLEP ONLINE – WIATY GARAŻOWE

projekt wiaty garażowej

projekt - wycena - dostawa - montaż

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą projektów wiat garażowych. Produkujemy wiaty garażowe, które wyróżnia jakość wykonania, wytrzymałość elementów konstrukcyjnych z drewna klejonego i estetyka. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór różnego rodzaju projektów wiat garażowych. Nasze wiaty garażowe możemy z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Nasi doradcy techniczni, chętnie pomogą w wybraniu / zaprojektowaniu odpowiedniej wiaty garażowej dopasowanej idealnie do Państwa przestrzeni / otoczenia. Wiatę garażową dostarczymy w dowolne miejsce w Polce lub za granicą a nasi montażyści posiadający wieloletnie doświadczenie szybko i sprawnie wykonają instalację. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!

Wiata garażowa Carport Planet
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09
ul. Kartuska 214/218, 80-122 Gdańsk