Wiaty garażowe
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09

Drewniana wiata garażowa

Wiata garażowa drewniana, wszystko co warto wiedzieć o drewnianych wiatach garażowych

 

Wiata garażowa z drewna to świetna propozycja dla osób, które nie mają możliwości zbudować garażu wolnostojącego ale szukają rozwiązania dla ochrony / zabezpieczenia swojego samochodu. Sytuacja taka ma miejsce zazwyczaj w przypadku np. wąskiej działki gdzie brak jest możliwości postawienia garażu.

 

Lato, wysoka temperatura a powłoki lakiernicze samochodów, nie lubią zbyt mocnego promieniowania UV, dodatkowo samochód zostawiony w pełnym słońcu nagrzewa się a temperatura wewnątrz może dochodzić nawet do 60 stopni. Zima, śnieg i szron na szybach, nikt nie lubi odśnieżania  samochodu i skrobania szyb, poza tym z rana nigdy nie ma na to czasu. Jeżeli masz już dosyć w/w sytuacji sytyacji to budowa wiaty garażowej drewnianej będzie trafionym pomysłem. Zgadzamy się z fanami garaży że wiata na samochód nie zastąpi typowego suchego i  ciepłego garażu ale z naszego punktu widzenia skutecznie ochroni samochód przed warunkami atmosferycznymi co przekłoży się na zwiększenie komfortu i oszczędności czasu przyszłego właściciela drewnianej wiaty garażowej.

 

Wiata garażowa drewniana koszty

 

Wiata garażowa drewniana w przeciwieństwie do typowego garażu generuje mniejsze koszty Taka wiata na samochód zajmuje niewiele miejsca, może być zbudowana we własnym zakresie, zbudowanie konstrukcji z drewna nie jest tak skomplikowane. Trzeba natomiast pamiętać o  solidnym zabezpieczeniu konstrukcji drewnianej przed wilgocią, wtedy będzie spełniała swoją funkcję przez długie lata. Drewniane wiaty garażowe można wyposażyć w ścianki lub zabudowy boczne, w wersji stałej lub ruchomej. Takie rozwiązanie przyda się kiedy pod drewnianą wiatą będziemy chcieli przechowywać np. drewno kominkowe, nażędzia lub meble ogrodowe, Obecnie na rynku dostępnych jest sporo różnych projektów wiat garażowych, które można kupić w dobrej cenie.

Wiata garażowa na wymiar, ze względów bezpieczeństwa użytkownika, najlepiej zlecić wykonanie takiego zadaszenia firmie która sprawdzi konstrukcję pod względem wytrzymałości na obciążenie śniegiem i wiatrem. Producent zadaszenia wykona kompleksowo dostawę i montaż a co za tym idzie otrzymasz gwarancję na całość usługi. Jeżeli chcesz samodzielnie wykonać wiatę garażową z drewna to do budowy najlepiej sprawdzi się drewno klejone warstwowo BSH. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zwykłe drewno lite jest znacznie słabsze od strony wytrzymałościowej a pozatym szybko ulega korozji pęka i odkształca się. Drewno klejone trzeba odpowiednio zaimpregnować, zalecamy zastosowanie dobrej jakości impregnatów przeznaczonych na zewnątrz.  Elementy konstrukcyjne należy połączyć na tradycyjne złącza ciesielskie lub zastosować zewnętrzne lub wewnętrzne bardziej estetyczne łączniki stalowe.  Wkręty lub gwoździe powinny być ocynkowane, dzięki temu unikniemy powstawania nieestetycznych i rdzawych zacieków. Natomiast sama konstrukcja wiaty garażowej może zostać wzmocniona za pomocą dodatkowych skośnych zastrzałów montowanych w narożach, które dodatkowo będą pełnić funkcję ozdobną.

 

Zanim wybierzesz swoją wiatę garażową z drewna

 

Drewniane wiaty garażowe mają za zadanie, takie samo jak tradycyjne garaże murowane, ochronić samochód przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, czyli słońcem, wiatrem, śniegiem i mrozem.  Żeby wiata garażowa w pełni spełniała swoje funkcje, powinna zostać wykonana precyzyjnie i solidnie, z materiałów najwyższej jakości. Decydując się na wiatę garażową nie można zapomnieć również o tym, aby wiata garażowa odpowiednio współgrała i komponowała się z otoczeniem, na którym ma zostać wykonana, a jej wygląd nie kolidował z wizualną estetyką otoczenia. Oczywiście, im wiata jest bardziej wyszukana i dekoracyjna, tym jej koszt będzie wyższy. To też należy brać pod uwagę. Ważnym elementem jest też to w jakim miejscu zostanie postawiona drewnianawiata garażowa. Jeżeli ustawi się ją na obniżonym terenie może spowodować spowoduje to, że podczas ulewy pojazd będzie stał kołami w wodzie tak więc wiatę lepiej stawiać na lekkim wzniesieniu.

 

Co najważniejsze, tak jak w przypadku innych zakupów, należy też uważać na ekstremalne okazje cenowe. Wiata drewniana ma służyć na co najmniej kilkanaście lat, więc nie ma co łasić się na tanie produkty marketowe niskiej jakości, które w szybkim czasie stracą swoje walory wizualne i funkcjonalne. Wybierając wiatę garażową drewnianą dobrze jest  szukać rozwiązań, które mają wysoką jakość i konkurencyjną cenę. Ważne aby materiały z których wykonana jest cała wiata garażowa były odporne na czynniki zewnętrzne i nie wymagały zbyt częstej konserwacji. Firma Carport Planet zapewni kompleksową realizację i wysoką jakość w konkurencyjnej cenie.

 

MONTAŻ WIATY GARAŻOWEJ CARPORT PLANET

Zobacz film z montażu wiaty garażowej przyściennej wykonany przez naszą firmową ekipę. Produkujemy wiaty wolnostojące, przyścienne, przydomowe.  Jako dodatki oferujemy zabudowy boczne żaluzjowe regulowane lub stałe, systemy orynnowania, najlepsze pokrycia dachów z poliwęglanów, w standardzie stosujemy okucia i podstawy słupków ze stali kwasoodpornej klasy A4. Zadaszenia wykonujemy na wymiar, wyslij zapytanie a otrzymasz od nas bezpłatną ofertę i wizualizację / projekt wiaty garażowej.


Montaż wiaty garażowej- Carport Planet wiata na samochód

CARPORT PLANET

WIATA GARAŻOWA DREWNIANA

Wiata garażowa z zabudową z żaluzji regulowanych

 

SKLEP ONLINE – WIATY GARAŻOWE

WIATA GARAŻOWA DREWNIANA

projekt - wycena - dostawa - montaż

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wiat garażowych drewnianych. Produkujemy wiaty garażowe z drewna, które wyróżnia jakość wykonania, wytrzymałość elementów konstrukcyjnych z drewna klejonego i estetyka. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór różnego rodzaju wiat garażowych. Nasze wiaty garażowe możemy z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Nasi doradcy techniczni, chętnie pomogą w wybraniu / zaprojektowaniu odpowiedniej wiaty garażowej dopasowanej idealnie do Państwa przestrzeni / otoczenia. Wiatę garażową dostarczymy w dowolne miejsce w Polce lub za granicą a nasi montażyści posiadający wieloletnie doświadczenie szybko i sprawnie wykonają instalację. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!

Wiata garażowa Carport Planet
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09
ul. Kartuska 214/218, 80-122 Gdańsk